۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تير

شیوه انجام کار ، امکانات و تجهیزات

شیوه انجام کار ، امکانات و تجهیزات
 

   مرکز خدمات دانشجویان با نیازهای ویژه در تمام ساعات اداری در طول هفته، پذیرای دانشجویان عزیز است. این مرکز آمادگی دارد تا کلاس‌های جبرانی آموزشی و فرهنگی، کلاس‌های ورزشی و تفریحی، کلاس‌های جهت‌یابی و حرکت، کلاس آموزش بریل و اشاره، خدمات روانشناختی و مشاوره، خدمات و تجهیزات توانبخشی، تجهیزات کمک‌حرکتی، وسایل کمک‌شنیداری، فناوری‌های ارتباطی، چارت سازمانی و اینفوگراف دروس، فلش‌کارت‌های آموزشی و محتوای تحلیلی دروس را در اختیار دانشجویان قرار دهد. مهم‌ترین امکانات این مرکز عبارتند از :

1- چهار اتاقک یا استودیوی ضبط کتاب

 

2- هشت دستگاه رایانه مجهز به نرم‌افزارهای گویا و صداساز

3- سه دستگاه لپتاپ

4- دو چاپگر بریل

5- سه برجسته‌نگار هوشمند همراه

6- دو دستگاه اسکنر

7- یک چاپگر معمولی

8- برجسته‌نگار یا نمایشگر لمسی بریل

9-  امکانات دسترسی به اینترنت پرسرعت و سایر لوازم به تناسب نیاز

10- کتابخانه گویای مرکز هم در اختیار دانشجویان با نیازهای ویژه دانشگاه اصفهان است. همچنین، سایر افراد با نیازهای ویژه در سراسر کشور میتوانند از طریق اینترنت از آن استفاده کنند.

   این مرکز آمادگی دارد تا منابع مورد نیازی که متن رایانه‌ای و یا فایلهای صوتی آن موجود نیست را در صورت تأمین حق‌الزحمه کار دانشجویی (توسط نهادهای ذیربط از جمله دانشگاه متبوع و یا مراکز دولتی و مردم نهاد) تولید کند. مراحل انجام درخواست و ارسال کتاب برای متقاضیان نابینا و کمبینای سراسر کشور نیز به این ترتیب است که:

1- متقاضیان منابع مورد نیاز خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی «Bcui1395@gmail.com» اعلام کنند.

2- مرکز درخواست‌ها را بررسی می‌کند و به شرط وجود آن، در فاصله زمانی کمتر از 24 ساعت بعد از تقاضا به جز روزهای تعطیل، در پاسخ به پست الکترونیکی مربوط، لینک دانلود منبع را به متقاضی اطلاع میدهد.

هماهنگی‌ها از طریق پست الکترونیکی مذکور و تلفن 03137935565 انجام می‌پذیرد.

   در پایان اعلام می‌دارد که دانشگاه اصفهان جهت انجام همکاری متقابل در زمینه توسعه امکانات آموزشی و پژوهشی ویژه دانشجویان با نیازهای ویژه با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور آمادگی دارد. امید است در سایه الطاف پروردگار بینای بی‌همتا، شاهد شرایط مساعدتری برای این دانشجویان باشیم، آن‌طور که زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

 

تاریخ به روز رسانی:
1403/03/19
تعداد بازدید:
2170
Powered by DorsaPortal